Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Mahrez nie będzie już wykonywał rzutów karnych
Aktualności

Mahrez nie będzie już wykonywał rzutów karnych

Riyad Mahrez stracił możliwość wykonywania rzutów karnych po ostatnich dwóch niewykorzystanych szansach, od teraz karne będzie wykonywał prawdopodobnie Jamie Vardy, taką informację opublikował dzisiaj menadżer Leicester City, Claudio Ranieri.

W styczniu Riyad Mahrez nie wykorzystał dwóch rzutów karnych, najpierw przeciwko Bournemouth a w ostatni weekend przeciwko Aston Villi, wydaje się że te dwa niewykorzystane strzały kosztowały Lisy cztery punkty, te punkty na pewno przydałyby się w walce o mistrzostwo.

Ranieri przyznał że Mahrez był rozczarowany decyzją jaką podjął trener Leicester, jednak zawodnik zachował się profesjonalnie i przyjął taką decyzję z pokorą.

Ranieri odsuwa Mahreza od wykonywania karnych

Powiedziałem mu, żeby się nie martwił tylko trochę odpoczął a na pewno powróci do ponownego wykonywania jedenastek. Riyad był trochę smutny, jednak zrozumiał że liczy się dobro całej drużyny. Powiedziałem mu że wykorzystywanie karnych jest ważne, szczególnie jest to ważne we Włoszech skąd pochodzę, tam często gra się z przewagą jednej bramki i nie ma miejsca na pomyłki.

Jak na razie oficjalnie nie wskazano następcy Mahreza, chociaż niektóre źródła wskazują że to Jamie Vardy będzie teraz wykonawcą rzutów karnych aż do powrotu Mahreza na to stanowisko.