Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Shearer: Leicester ma szansę jeżeli nie będzie kontuzji
Wypowiedzi

Shearer: Leicester ma szansę jeżeli nie będzie kontuzji

Legenda Newcastle United, Alan Shearer w jednym z wywiadów stwierdził, że drużyna Leicester City ma szansę na zdobycie mistrzostwa, jednak główną przeszkoda w zdobyciu trofeum mogą być kontuzje, które szybko mogą zmazać takie marzenia drużynie Lisów.

Leicester w obecnym sezonie rozgrywa fantastyczny sezon, jest to odbicie o 180 stopni w porównaniu do poprzedniego, w którym przez większość sezonu Lisy musiały walczyć o utrzymanie. Według Shearera Leicester stać na znalezienie się w pierwszej czwórce a nawet wygranie ligi.

Jak na razie Claudio Ranieri wykonał kawał dobrej roboty, jednak kontuzje kluczowych graczy w każdej chwili mogę być szkodliwe dla drużyny w osiąganiu wysokich celów.

Shearer o formie Leicester City

Podoba mi się gra Leicester, ich ambicje powinno ostatecznie pozwolić drużynie w znalezieniu się w najlepszej szóstce ligi wraz z końcem sezonu. Jedyną rzeczą która może mieć duży wpływ na zajętą pozycję mogą być kontuzje. Jeżeli drużynie uda się przejść sezon bez poważniejszych urazów kluczowych graczy, drużyna może osiągnąć na prawdę wiele.

Jak na razie Ranieriemu udało się przetrwać sezon bez większych kontuzji swoich graczy, jednak teraz zbliża się czas gdzie terminarz jest bardzo napięty a drużyny rozgrywają dużą liczbę spotkań w krótkim czasie. Jak na razie największe gwiazdy Vardy i Mahrez ustrzegają się kontuzji, co na pewno cieszy wszystkich.

Shearer o ewentualnych kontuzjach w Leicester

Lisy mają dobrych graczy, jednak czy w przypadku kontuzji Mahreza czy też Vardego ktoś byłby w stanie ich zastąpić ? Miejmy nadzieję że nie doczekamy się takiej sytuacji, niech drużyna pokaże na co ją stać nie musząc martwić się o urazy.

Słowa legendy Newcastle mają bardzo dużo racji, oczywiście wysoka forma w każdej chwili może się skończyć wraz z osłabieniami kadrowymi, jednak trzeba pamiętać że inne drużyny również mogą mieć takie problemy, to jest piłka nożna tutaj wszystko może się wydarzyć, a trzeba pamiętać że grają w nią ludzie i każdy może napotkań kontuzję, raz mniej poważną innym razem bardzo poważną i niestety na to już nikt wpływu nie ma, wystarczy przypadkowe ostrzejsze zagranie przeciwnika i cały plan może legnąć w gruzach.