Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Vardy, Mahrez i Kante nominowani do PFA Awards 2016
Aktualności

Vardy, Mahrez i Kante nominowani do PFA Awards 2016

Jamie Vardy, Riyad Mahrez i N’Golo Kante zostali nominowani do tytułu Player of the Year inaczej zwanego jako PFA Awards, trzej gracze Leicester City znaleźli się na liście sześciu nominowanych, oprócz graczy Lisów na liście znajdują się Mesut Ozil z Arsenalu Lindyn, Dimitri Payet z West Ham United oraz Harry Kane z Tottenhamu.

Vardy, Mahrez, Kante z nominacją do PFA Player

Dla graczy Leicester City którzy wraz z drużyną od dłuższego czasu zajmują pozycję lidera to fantastyczne wyróżnienie, że mogą zająć aż trzy na sześć miejsc w nominacji PFA Awards 2016. Jamie Vardy, który przekroczył 20 strzelonych goli dla Lisów, ma obecnie 21 goli na koncie oraz 6 asyst, Riyad Mahrez zdobył dotychczas 16 goli i zaliczył 11 asyst natomiast Kante jest rewelacją w środkowej formacji pomocy, będąc pewnym punktem w składzie Claudio Ranieriego.

Oprócz graczy Leicester nominację otrzymali: Harry Kane który jest obecnie liderem strzelców Premier League, gracz ma na koncie 22 gole i 2 asysty, Mesut Ozil trafił do siatki dwukrotnie i ma aż 18 asyst będąc tym samym blisko wyrównania rekordu jaki osiągnął Thierry Henry który w sezonie 2002/2003 zaliczył 20 asyst. Ostatni z nominowanych to gracz West Hamu – Dimitri Payet który ma na koncie 9 goli i 9 asyst.

Player of the Year – zasady głosowania

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 24 kwietnia w Londynie, zostaną ogłoszeni zwycięzcy w kategoriach:
– Gracz roku PFA
– Młody gracz roku PFA

Dodatkowo takie same nominacje przypadły w kobiecej piłce nożnej i również wyniki poznamy 24 kwietnia. W głosowaniu weźmie udział 92 klubów męskich oraz 8 klubów kobiecych, członkowie klubu którzy otrzymają formularze nie mogą głosować na swoich graczy.

Jeżeli chodzi o nominacje do młodego gracza PFA, tutaj biorą udział gracza do lat 23, na liście znaleźli się: Harry Kane, Dele Alli, Romelu Lukaku, Ross Barkley, Philippe Coutinho i Jack Butland.