Dwie kontrowersje w meczu Leicester - Newcastle
Aktualności

Dwie kontrowersje w meczu Leicester – Newcastle

Spotkanie Leicester City kontra Newcastle United już za nami, Lisy pokonały rywala 1:0, jednak wielu nadal zastanawia się nad dwoma kontrowersyjnymi sytuacjami, pierwsza z nich to możliwy spalony przy zdobyciu pierwszej bramki a druga to możliwe zagranie ręką w 81 minucie przez Morgana.

Jamie Vardy nie był na spalonym, gola Okazakiego słuszny

Wielu ekspertów po poniedziałkowym spotkaniu Lisom od razu wzięło się za analizę tych kontrowersji, pierwsza z nich została w prostu sposób sprawdzona po przez powtórkę z zaznaczoną linią spalonego, wszystko dotyczy akcji po której Lisy zdobyły gola i nie chodzi tutaj po pozycję strzelca bramki – Okazakiego ale o Vardego który zagrywał piłkę głową, po analizie jasno widać że Jamie Vardy na spalonym nie był dlatego też bramka zdobyta przez Okazakiego jest jak najbardziej sprawiedliwa. Poniżej zaznaczona linia spalonego.
vardy nie był na spalonym

Czy Wes Morgan zagrał piłkę ręką ?

Druga kontrowersja jest ciężka do postawienia sprawy jasno, wszystko dotyczy akcji z 81 minuty kiedy to w polu karnym strzelał Sissoko a ręką zagrywał Wes Morgan, wielu podkreśla że obrońca Lisów miał rękę przy ciele inni twierdzą że to nie prawda, na powtórkach widać że faktycznie całkowicie przy ciele nie była, jednak zawodnik był już w powietrzu i nie był na wprost piłki co utrudniło mu zapewne odpowiednie ułożenie ręki, sędzia uznał że ręki nie było, jednak kibice Newcastle ostro krytykują tą decyzję, szczególnie że mogła ona zapewnić ich drużynie chociażby jeden punkt.