Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Aleksandar Dragovic
Transfery

Aleksandar Dragovic może trafić do Leicester

Według raportu z włoskiej publikacji Tuttomercatoweb, Leicester City złożył ofertę w wysokości 16 milionów funtów za obrońcę Dynamo Kijów którym jest Aleksandar Dragovic, w ukraińskiej drużynie austriacki zawodnik występuje od 2013 roku.

Obecnie Leicester zajmuje drugie miejsce w Premier League mają tyle samo punktów co obecny lider, Arsenal Londyn, jeżeli drużyna Lisów faktycznie chce myśleć o mistrzostwie lub miejscu zapewniającym udział w rozgrywkach europejskich musi wzmocnić się w najbliższym oknie transferowym.

Według Tuttomercatoweb, Leicester chce powalczyć o zawodnika Dynama Kijów i wyprzedzić w tej walce Inter Mediolan, który również wyrażał w ostatnim czasie zainteresowanie zawodnikiem.

Aleksandar Dragovic mocnym punktem obrony

Dragovic karierę rozpoczynał w Austrii Wiedeń w 2011 roku przeniósł się do FC Basel gdzie w ciągu dwóch lat rozegrał ponad 80 spotkań. W lecie 2013 roku Dragovic przeniósł się do Dynamo Kijów gdzie stał się mocnym punktem w obronie ukraińskiej drużynie, wraz z drużyną zawodnik wywalczył pierwszy tytuł od sześciu lat.

Przenosząc się do Dynamo Kijów, Dragovic podpisał pięcioletni kontrakt, który wygasa w 2018 roku.

Aleksandar Dragovic konkutrencją dla obrony Leicester

Robert Huth i Wes Morgan w przypadku przyjścia na King Power Stadium Dragovica musieli by z tym graczem powalczyć o miejsce w składzie, chyba że Claudio Ranieri ma inne plany na rozłożenie obrony z ewentualnym nowym graczem.

Oprócz udanej przygody w klubie, Dragovic zaliczył już ponad 30 spotkań w Reprezentacji Austrii, z którą już niedługo występować będzie na Euro 2016.

Okno transferowe rusza już za kilkanaście godzin, wiele klubów już teraz kończy sprawy niektórych transferów, dlatego jeżeli Leicester myśli na poważnie o wzmocnieniach musi szybko ruszyć na łowy, chyba że faktycznie potwierdzą się słowa Tuttomercatoweb, które mówią że Lisy już złożyły ofertę. Jak na razie żadnej inny źródła nie potwierdziły takich doniesień jako by Lisy chciały pozyskać Austriaka, dlatego musimy jeszcze poczekać na kolejne doniesienia czy to ze strony Dynama Kijów czy też Leicesteru.