Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Transfery

Kolejne wzmocnienie Leicester przed sezonem

Kalechi Iheanacho, 20-letni napastnik zasili szeregi Leicester City. To bardzo dobra nowina dla Lisów, których największym problemem poprzedniego sezonu była wyjątkowo zła skuteczność. Ihenacho przejdzie do naszego klubu z Manchesteru City.

Nigeryjczyk w poprzednim sezonie w barwach The Citizens rozegrał 29 spotkań, strzelił siedem i goli i trzy razy asystował kolegom z drużyny. Nie dziwi zatem, że po pierwsza kwota transferu jest niemała (mówi się o 25 milionach Funtów), a także, że Obywatele nie chcą definitywnie pozbywać się swojego zawodnika. Kontrakt ma zawierać klauzulę odkupienia napastnika przez Citizens, a kwota odstępnego ma wynosić 50 milionów Funtów.

W nowym nabytku możemy dopatrywać się nadziei na poprawienie niezbyt ciekawej sytuacji Leicester przed nadchodzącym sezonem. Wczorajszy mecz towarzyski z Burton, 20. drużyną ubiegłego sezonu w Championship, zakończył się porażką lisów 2-1. Z niecierpliwością czekamy na możliwość obserwowania Ihanacho w jego oficjalnym debiucie dla Leicester City.