Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Riyad Mahrez najlepszym graczem Premier League
Aktualności

Riyad Mahrez najlepszym graczem Premier League

Riyad Mahrez został wybrany najlepszym zawodnikiem Premier League w obecnym sezonie, odbierając tak zwany tytuł PFA Player Of The Year co jest stuprocentowym potwierdzeniem jego fantastycznej formy i ukoronowaniem jego fantastycznej gry w dotychczasowych meczach, zawodnik lisów wygrał ten tytuł spośród sześciu nominowanych, w tym spośród swoich dwóch kolegów: Vardego i Kante.

Riyad Mahrez z tytułem PFA Player Of The Year

Player of the Year to tytuł o którym wielu marzy, w niedzielny wieczór poznaliśmy wyniki głosowania tego uznaniowego trofeum a nazwiskiem które zostało przedstawione jako tego najlepszego to gracz Leicester City – Riyad Mahrez. Dla zawodnika to fantastyczny dzień, po południu Leicester pokonał Swensea City 4:0, Mahrez w tym meczu otworzył wynik spotkania w 10 minucie a wieczorem mógł unieść statuetkę dla tego najlepszego w Anglii w tym sezonie.

Mahrez wybrany wśród najlepszych

Do tytułu najlepszego zostali nominowani oprócz Mahreza dwaj gracza Leicester: Jamie Vardy i N’Golo Nakte oraz Mesut Özil z Arsenalu, Dimitri Payet z West Hamu oraz Harry Kane z Tottenhamu. Po ogłoszeniu wyników wiedzieliśmy już że Mahrez stał się pierwszym graczem w historii Leicester City, który mógł odebrać ten tytuł.

mahrez z tytułem najlepszego gracza

Oprócz opublikowania wyniku najlepszego gracza Premier League, poznaliśmy również najlepszego młodego gracza sezonu Premier League, został nim zawodnik Tottenhamu Dele Alli.

Mahrez dziękuje za wyróżnienie

Dziękuje za wyróżnienie, bez trenera i kolegów z drużyny nie odebrałbym tej nagrody, bo to dzięki nim mogę prezentować taką formę. Otrzymanie takiej nagrody to przyjemność, to wyjątkowe ponieważ głosowały na mnie osoby z pozostałych klubów angielskich. To jest dla mnie wielki rok, jestem z niego bardzo zadowolony. Jestem podkreślam, że to wszystko dzięki ludziom z klubu, dzięki trenerowi i moim kolegom. Sekretem formy jest duch zespołu. Wszyscy bardzo ciężko pracujemy, jesteśmy jak bracia, to jest nasza siła.

Mahrez w obecnym sezonie zbiera ogromne pochwały, przypomnijmy że już w tym sezonie zawodnik odbierał trofeum, zosta wybrany najlepszym piłkarzem w Algierii.