Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Zieler i Hernandez blisko Leicester City
Transfery

Zieler i Hernandez blisko Leicester City

Niemiecki bramkarz Ron-Robert Zieler i hiszpański obrońca Luis Hernandez są bliscy dołączenia do Leicester City, mają to być pierwsze transfery Lisów tego lata aby przygotować drużynę do kolejnego ciężkiego sezonu. Według doniesień jedną nogą w Leicester jest już Zieler, natomiast negocjacje w sprawie zawodnika Sportingu Gijon nadal trwają.

Ron-Robert Zieler o krok od Leicester City

O tym że Ron-Robert Zieler może przenieść się do Leicester City było głośno od ponad tygodnia, według wstępnych ustaleń Lisy aktywowały klauzulę bramkarza po tym jak jego lub spadł z Bundesligi, kwota za bramkarza to 2,6 miliona funtów. Według tych doniesień, bramkarz przyjechał już na King Power Stadium aby przejść badania medyczne oraz dogadać szczegółowe warunki kontraktu w nowym klubie. Zieler ma być konkurencją dla Kaspera Schmeichela lub przy ewentualnym odejściu Kaspera to właśnie Robert byłby numerem jeden w Leicester.

Luis Hernandez ponownie na celowniku Leicester City

Obrońca Sportingu Gijon, Luis Hernandez to kolejny cel transferowy Lisów, chociaż już nie pierwszy raz bo w zimowym oknie transferowym Ranieri wstępnie był zainteresowany graczem, jednak nie doszło do konkretnych rozmów. Tym razem źródła w świecie sportowym donoszą że aby Sporting zarobił na graczu będzie musiał go sprzedać już w letnim oknie transferowym bo sam zawodnik nie chce przedłużać kontraktu z klubem. Utalentowany Hernandez miałby być konkurencją dla Morgana i Hutha.

Oprócz dwóch wymienionych graczy, głośno mówiło się o zawodniku Pescary, którym jest Gianluca LaPadula jednak w ostatnich dniach sprawa powoli zaczyna się prostować ponieważ zawodnik zadeklarował że chce pozostać we Włoszech, co od razu zbudziło zainteresowanie innych włoskich klubów z Serie A.