Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ron-Robert Zieler zawodnikiem Leicester City
Transfery

Ron-Robert Zieler zawodnikiem Leicester City

Ron-Robert Zieler został dzisiaj oficjalnie zawodnikiem Leicester City, dotychczasowy bramkarz Hannover 96 przeniósł się na King Power Stadium, podpisując z Lisami czteroletni kontrakt. Kwoty transferu nie ujawniono, jednak wiele na to wskazuje że Leicester City aktywował klauzulę bramkarza, wynoszącą 2,6 miliona funtów i pewnie za okolice tej kwoty właśnie Zieler przeniósł się do Leicester.

Ron-Robert Zieler graczem Lisów

Od ponad tygodnia trwały spekulacje na temat przyjścia Zielera na King Power Stadium, wszystko wskazywało że Lisy są już prawie że pewne pozyskania bramkarza, który ma być konkurencją dla Kaspera Schmeichela, dzisiaj oficjalnie w końcu doczekaliśmy się potwierdzenia i teraz na pewno będziemy bacznie obserwować sytuacje w bramce Lisów, czy Schmeichel zdoła utrzymać pozycję, czy faktycznie Zieler jest wysokiej klasy bramkarzem i będzie mógł wywalczyć numer jeden w bramce Lisów.

Ron-Rober Zieler to niemiecki bramkarza ,który ma za sobą głównie występy w Hannover 96, w tej drużynie występował od 2010 roku, najpierw w rezerwach a następnie w pierwszym składzie. W pierwszym składzie Hannover 96 rozegrał 185 spotkań, do tego ma już za sobą 6 występów w Reprezentacji Niemiec, z którą to udał się na Mistrzostwa Świata w 2014 roku.

27-letni Zieler na King Power Stadium powinien szybko się odnaleźć, jako że panuje tutaj bardzo miłą atmosfera a w drużynie występuje już jeden z graczy niegdyś grających w Bundeslidze, mowa tutaj o Fuchsie. Po dzisiejszym zaprezentowaniu Zielera wiemy już że złączył się on z Lisami do czerwca 2020 roku.

Zieler zadowolony z dołączenia do Leicester

To fantastyczne uczucie przyjść do Leicester i dołączyć do drużyny która ma za sobą fantastyczny sezon. Ciesze się, że będę mógł być od teraz częścią tego klubu. Słyszałem już o fantastycznej atmosferze na King Power Stadium, jak na razie miałem okazję obejrzeć obiekty treningowe które pozytywnie mnie zaskoczyły.

Ciekawostką na pewno jest fakt, że w 2005 roku Zieler znalazł się w akademii Manchesteru United, gdzie spotkał się wtedy z takimi graczami jak: Danny Drinkwater, Matty James, Danny Simpson i Ritchie De Laet a więc graczami których kibice Leicester bardzo dobrze znają, z ich występów w barwach Lisów.